2020 Düşlerim Gerçekleşiyor Sosyal Ben Vakfı Sanal Kamp 22.06 - 27.06.2020

2020 Düşlerim Gerçekleşiyor Sosyal Ben Vakfı Sanal Kamp 22.06 - 27.06.2020

2020 DG - 01 SOSYALBEN VAKFI - İZMİR SANAL KAMP

SANAL BULUŞMA, ,   22 Haziran 2020 - 27 Haziran 2020


İLK DÜŞLERİM GERÇEKLEŞİYOR SANAL KAMPI 2020 1.DÖNEM

12. SEZON - 45. DÖNEM

2009 yılından beri her yaz erişimi sınırlı çocuklarla yüz yüze düzenlediğimiz Düşlerim Gerçekleşiyor çocuk kamplarımızı, Covit-19 pandemisi nedeniyle bu yıl ilk kez Afacan Gençlik Evi'nde değil sanal ortamda düzenledik. Zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu yıl hepimiz sanalda da olsa çocuklarla bir araya gelebilmenin ve hep birlikte öğrenmenin yolunu çevrimiçin kamplarla bulduk.

Sanal kamp programımızda bu yıl geçen yıl kamp alanımızdan tanıdığımız İzmir Buca’dan Sosyal Ben Vakfı çocuklarıyla birlikte olduk. Kamplarda yaptığımız çocuklarla felsefe, dans, el becerisi, toplumsal cinsiyet, yabancı dil atölyeleri ve grup oyunlarının yanı sıra sanal kamp programına özgü sürpriz etkinliklerle programımızı sürdürdük.

Bu ilk düzenlediğimiz sanal “Düşlerim Gerçekleşiyor” kamp döneminde kampçılarımız ve gönüllülerimiz çok heyecanlıydı. Düşünme Çemberi, masallarla toplumsal cinsiyet atölyesi, kişisel hijyen atölyesi, kültür akşamı ve sanal olimpiyat oyunlarımızla 6 günlük sanal kamp programından mutlu bir şekilde ayrıldık; hem eğitmenlerimiz hem de çocuklarımız sanalda da bir arada kampta olma duygusunu yaşadık.

Bu sanal kamp döneminde 9 çocuk katılımcı ve 23 gönüllü Düşlerim Gerçekleşiyor eğitmeninin eşliğinde kamp süresince çocukların kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefledik. Çocukların küçük sorunları kendi kendine çözmeyi, hoşgörü kazanmayı ve bu zorlu fırsatın onu büyütmesine katkıda bulunmasını amaçladık. Elbette çocukların pandeminin yarattığı evlere kapanma sürecini de atlatmasına katkıda bulunma çabası gösterdik.

Yorum yaz...