2020 DG - 03 EGEKENT2 ORTAOKULU + HAYATA RENK VER DERNEĞİ SANAL KAMP

SANAL BULUŞMA,   17 Ağustos 2020 - 21 Ağustos 2020


12. SEZON - 47. DÖNEM

2009 yılından beri her yaz erişimi sınırlı çocuklarla yüz yüze düzenlediğimiz Düşlerim Gerçekleşiyor çocuk kamplarımızı, Covit-19 pandemisi nedeniyle bu yıl Afacan Gençlik Evi'nde değil sanal ortamda düzenledik. Zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu yıl hepimiz sanalda da olsa çocuklarla bir araya gelebilmenin ve hep birlikte öğrenmenin yolunu çevrimiçin kamplarla bulduk.

Sanal kamp programımızın 3. Döneminde bu yıl ilk kez işbirliği yaptığımız İzmir’den bir okul grubu ve İstanbul’dan Hayata Renk Ver Derneği çocuklarıyla birlikte olduk. Kamplarda yaptığımız çocuklarla felsefe, dans, el becerisi, toplumsal cinsiyet, yabancı dil atölyeleri ve grup oyunlarının yanı sıra sanal kamp programına özgü sürpriz etkinliklerle programımızı başarıyla ve keyifle sürdürdük.

Bu düzenlediğimiz sanal “Düşlerim Gerçekleşiyor” kamp dönemlerinde de kampçılarımız ve gönüllülerimiz çok heyecanlıydı. Düşünme Çemberi, masallarla toplumsal cinsiyet atölyesi, kişisel hijyen atölyesi, kültür akşamı ve sanal olimpiyat oyunlarımızla 5 günlük sanal kamp programından mutlu bir şekilde ayrıldık; hem eğitmenlerimiz hem de çocuklarımız sanalda da bir arada kampta olma duygusunu yaşadık.

Bu sanal kamp döneminde 9 çocuk katılımcı ve 16 gönüllü Düşlerim Gerçekleşiyor eğitmeninin eşliğinde kamp süresince çocukların kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefledik. Çocukların küçük sorunları kendi kendine çözmeyi, hoşgörü kazanmayı ve bu zorlu fırsatın onu büyütmesine katkıda bulunmasını amaçladık. Elbette çocukların pandeminin yarattığı evlere kapanma sürecini atlatmasına katkıda bulunma çabasını da gösterdik.

Yorum yaz...