2021 DG - 01 ŞİŞLİ BEDEDİYESİ MAHALLE EVLERİ SANAL KAMP

SANAL BULUŞMA,   20 Şubat 2021 - 28 Şubat 2021


13. SEZON - 48. DÖNEM

2009 yılından beri her yaz erişimi sınırlı çocuklarla yüz yüze düzenlediğimiz Düşlerim Gerçekleşiyor çocuk kamplarımızı, Covit-19 pandemisi nedeniyle yazdan itibaren Afacan Gençlik Evi'nde değil sanal ortamda düzenledik. Zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu yıl hepimiz sanalda da olsa çocuklarla bir araya gelebilmenin ve hep birlikte öğrenmenin yolunu çevrimiçi kamplarda bulduk ve buna 2021 kışında da devam ettik.

Sanal kamplarımızın 4. dönemini bu yıl ilk kez işbirliği yaptığımız Şişli Belediyesi Mahalle Evleri çocuklarıyla birlikte gerçekleştirdik. Kamplarda yaptığımız çocuklarla felsefe, dans, el becerisi, toplumsal cinsiyet, yabancı dil atölyeleri ve grup oyunlarının yanı sıra sanal kamp programına özgü sürpriz etkinliklerle programımızı yeni katılımcılarımızla başarıyla ve keyifle sürdürdük.

Her dönemde olduğu gibi bu sanal kamp döneminde de kampçılarımız ve gönüllülerimiz çok heyecanlıydı. Düşünme Çemberi, masallarla toplumsal cinsiyet atölyesi, kişisel hijyen atölyesi, ekoloji ve ileri dönüşüm atölyesi, drama, İngilizce, yaratıcı yazarlık ve farklı oyunlarımızla 2 hafta sonu gerçekleştirdiğimiz 4 günlük sanal kamp programından mutlu bir şekilde ayrıldık; hem eğitmenlerimiz hem de çocuklarımız sanalda da bir arada kampta olma duygusunu yaşadık.

Bu sanal kamp döneminde 23 çocuk katılımcı ve 16 gönüllü Düşlerim Gerçekleşiyor eğitmeninin eşliğinde kamp süresince çocukların kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefledik. Çocukların bu sıkıntılı süreçte sorunlarını çözmeyi, hoşgörü kazanmayı ve bu zorlu fırsatın onları büyütmesine katkıda bulunmayı amaçladık.

Yorum yaz...